آموزش بک آپ گیری دستی در cpanel

آموزش بک آپ گیری دستی در cpanel

برای بک آپ گیری دستی بهترین روش استفاده از cPanel میباشد. برای انجام این کار هم می توانید از قسمت File Manager اقدام به بک آپ گیری دستی از قسمت های مورد نظر کنید ( توجه داشته باشید از این طریق فقط از فایل ها نسخه پشتیبان ایجاد میشود و نه از دیتابیس، می توانید از قسمت Php My Admin هم برای بک آپ گیری از دیتابیس مورد نظر اقدام کنید) و هم می توانید از قسمت Backup خود cPanel اقدام کنید. که موضوع این آموزش مربوط به همین طریق میباشد.

خوب برای شروع بک آپ گیری دستی در cpanel لازم است ابتدا وارد محیط cPanel خود شوید. آموزش ورود به cpanel رو مطالعه کنید.

سپس در قسمت FILES برروی گزینه Backup کلیک کنید.  البته از طریق گزینه Backup Wizard هم می تونید اقدام به گرفتن بک آپ کنید ( مشاهده آموزش تهیه بک آپ از طریق گزینه Backup Wizard ) ولی ما در این آموزش به گزینه Backup می پردازیم.  (همانند شکل زیر)

آموزش بک آپ گیری دستی در cpanel

بر روی گزینه Backup  که با رنگ قرمز مشخص شده است کلیک کنید، سپس به صفحه ای خواهید رفت که تصویرش را در زیر می بینید.

آموزش بک آپ گیری دستی در cpanel

برای گرفتن بک آپ کلی از محتویات هاستتون کافیست در این صفحه بر روی گزینه Full Website Backup که با رنگ قرمز متمایز شده کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه به صفحه زیر خواهید رفت .

آموزش بک آپ گیری دستی در cpanel

در این صفحه در قسمت Backup Destination می توانید محلی را تعیین کنید که فایل پشتیبان ایجاد شده در آن محل ذخیره شود، بهتر است روی همان Home Directory باشد و نیازی به تغییر آن نیست.

Home Directory اولین لیستی است که پس از ورود به File Manager مشاهده می کنید، یعنی یک پوشه بالاتر از پوشه Public_html یا به بیان دیگر پوشه پدر Public_html .

در قسمت  Email Address هم ایمیل خودتان را وارد کنید تا پس از اتمام کار پشتیبان گیری به شما ایمیل جهت اطلاع ارسال شود.

روی Generate Backup کلیک کنید و منتظر باشید تا فایل پشتیبانتان آماده شود.

نویسنده : حامد منوچهریان

منبع : iTgama.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هجده − 5 =